Panel uživatele

Materiály - CRAFT

Technologie

Ergonomie a design

Ergonomie a design

Roky tvrdě pracujeme na tom, abychom porozumněli individuálním potřebám jak vrcholových sportovců, tak i hobíků. Studujeme jejich pohybové vzorce, pro každou část těla měříme objem vyprodukovaného potu a tepla. Naše hluboké znalosti toho, jak tělo pracuje běhěm intenzivních sportovních výkonů nám na jednu stranu dávají důvěru v to, co děláme, na druhou stranu zjišťujeme, že nic není věčné. Techniky běhu, jízdy na kole, lyžování, to vše se postupně vyvíjí a mění. Stejně rychle se mění požadavky sportovců na ergonomii a funkci oblečení. Snaha vyhovět těmto požadavkům nás tlačí dopředu ve vývoji špičkového sportovního oblečení. Oblečení, kde funkčnost a moderní vzhled tvoří jeden celek.

Každý sport má jiné nároky

 • Jak se pohybuje noha v nášlapech na kole? Jak se Tim De Boom pohyboval běhěm posledních deseti kilometrů při havajském Iron Manu? Jak Jens-Arne Svartendahl, Alexander Legkov, Ella Gjömle a Charlotte Kalla trénují? A jak Jens Byggmark projíždí první slalomovou branku? Odpovědi na otázky tohoto typu nám pomáhají definovat odlišnosti v nárocích, které jednotlivé sporty kladou.
 • Víme, že klíčem k úspěšnému návrhu například dresu pro cyklistu je porozumnění poměru mezi rameny a boky, stejně jako poměru mezi zády a hrudníkem. Ekvivalentem pro komplet na běžky je potom vysledování jak pracují paže, ramena, boky a nohy během toho, kdy se lyžař odráží vpřed.

Kompresní materiály

 • Poslední dobou můžeme sledovat velký pokrok ve vývoji kompresních látek a Craft je dlouhodobě jedním z tahounů tohoto vývoje. Naše nejpokročilejší látky kombinují Meryl a Lycru, můžeme tak dosáhnout v každém místě oblečení jiného stupně komprese, přesně tak, jak je třeba.
 • Díky tomu naše výrobky pomáhají stabilizovat klouby při pohybu, snižují otřesy a usnadňují stah svalu, takže šetří energii a zvyšují výkonnost sportovce. Kompresní materiály používáme v naší Elite kolekci.

Design

 • Sportovní střih, správně umístěné ventilační panely, švy a optimální použité látky spolu vytvářejí kromě přitažlivého vzhledu i efektivní celek. Vhodně zvolené barvy a vzory našich produktů přispívají k duševní pohodě sportovce, která je během výkonu neméně důležitá. Naše sportovní oblečení se vyznačuje velkým důrazem na detail. Design, střih a použité materiály vytvářejí perfektní harmonický celek, který Vás připraví na náročné chvíle sportovního výkonu.

Bodymapping

 • Základem pro vytváření optimálního mikroklimatu na těle sportovce je správné mapování potících zón. Pokud víme, kde se sportovec potí nejvíce, můžeme usměrnit tok vzduchu skrz oděv přímo do těchto míst a zajistit tak, že se tělo nebude přehřívat.

Ve spolupráci s německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem jsme sestavili podrobné testy mapující krevní tok a místa, která se při sportu zahřívají. Řešením pro tyto potící zóny (například v podpaží a na zádech) se pak stávají ventilační panely a odlehčené materiály s nízkou hustotou pleteniny.

Systém oblékání Craft

Systém oblékání Craft

Zaměřujeme se na výkonnost již od roku 1977


Již od roku 1977 jsme aktivně zapojeni ve výzkumu a vývoji systému pro zlepšení ventilace a odvodu vlhkosti z různých druhů látek. Plody této naší snahy tvoří tzv. "princip Craft". Systém, který poskytuje funkční tréninkové i závodní oblečení - oblečení, které zajišťuje nejlepší možné mikroklima (teplotní a vlhkostní podmínky nejblíže kůži) pro optimální výkon.

Intenzivní trénink vede k produkci významného množství potu. Tak to má být, jen takhle poznáte, že posunujete své hranice. Pokud však nepoužíváte funkční oblečení, pot zůstává na kůži a blokuje póry, čož způsobuje nárůst tělesné teploty. Nakonec se oblečení stane promáčenou, studenou a těžkou slupkou, neúprosně snižující Vaši výkonnost. Nicméně, pokud sportujete ve funkčním oblečení, kůže zůstává prakticky suchá a bude si udržovat ideální "pracovní" teplotu. Funkční oblečení Craft se skládá až ze tří vrstev, kde každá vrstva tvoří samostatný článek řetězu.

1. vrstva

 • Základní vrstva, která účinně odvádí vlhkost z pokožky a shromažďuje ji na svém vnějším povrchu. Zde se vlhkost buď odpaří nebo projde do další vrstvy oblečení. Pro zajištění správné funkce první vrstvy je nutné, aby byla nošena přímo na těle, pod ostatními vrstvami, bez ohledu na počasí.

2. vrstva

 • Druhá vrstva se stará o tepelnou izolaci, "hřeje" a odvádí vlhkost z první vrstvy ven. Craft vyrábí širokou škálu oblečení druhé vrstvy v různých stylech a střizích, které respektují nároky různých sportů. V momentě kdy teplota klesá dolů, druhá vrstva zachycuje cenné tělesné teplo, aniž by omezovala Vaši svobodu pohybu.

3. vrstva

 • Třetí vrstva je ještě více o porozumnění nárokům daného sportu než předešlé dvě. Třetí, nejsvrchnější vrstva tvoří štít proti nepřízni počasí a poskytuje pohodlí bez ohledu na okolní podmínky. Třetí vrstva chrání proti dešti a větru, zatímco účinně odvádí vlhkost z vnitřních vrstev. Studiem toho, jak se pohybují a potí cyklisté, lyžaři a běžci jsme dospěli k vědomostem, které nám umožňují navrhnout tuto svrchní vrstvu s optimálním střihem a funkcí právě pro tyto sporty.

Různé oblečení pro různé výkony

Běh, kolo a běžky jsou pro Craft hlavními body zájmu. Abychom vyhověli všem sportovcům bez ohledu na jejich výkonnost, vyvinuli jsme tři kolekce - Elite, Performance a Active. Každá z kolekcí má svou specifickou funkci a zaměřuje se na jinou skupinu sportovců. Do které skupiny patříte Vy?

Pokaždé, když navrhujeme novou kolekci, vycházíme z potřeb sportovců. Jestliže například pracujeme na kolekci pro příležitostné cyklisty, musíme splnit, a pokud možno ještě přesáhnout, jejich představy o pohodlném střihu jejich oblečení. Odpovědi na otázky typu jak pohybují nohama na pedálech, jak sedí na kole, při jaké intenzitě trénují a jak se potí, nám pomáhají definovat nároky této skupiny na ergonomii a střihy oblečení. Spojením těchto vědomostí s vyspělými materiály a technickým designem dosahujeme optimálních parametrů u oblečení pro tuto skupinu cyklistů. Tuto metodu aplikujeme na všechny sporty napříč kategoriemi Elite, Performance a Active.


ELITE

ELITE

Naše nejvyspělejší kolekce, navržená pro vrcholové sportovce. Důraz na detail, naprosto dokonalý střih, nízká váha, bezkonkurenční aerodynamika a maximální odvod vlhkosti.

 Určeno pro: Tato kolekce je určena pro ty, kteří míří pouze na první příčku, pro ty, kteří se nespokojí s kompromisy.

 

 

 


PERFORMANCEPERFORMANCE

Excelentní, promyšleně navržená kolekce, vyrobená z pružných polyesterových látek se zvýšeným transportem vlhkosti.

Určeno pro: Výkonnostní trénink, pro sportovce, kteří žijí sportem a trénují několikrát týdně.

 

 

 

 

 

ACTIVEACTIVE

Pohodlné tréninkové oblečení, dobrá kvalita a efektivní odvod vlhkosti. Kolekce, která nabízí výborný poměr cena/užitná hodnota.

Určeno pro: Pro sportovce, kteří lyžují, běhají nebo jezdí na kole spíše pro radost než pro dosažené časy.

Cyklistické vložky

Naše cyklistické vložky jsou řezány za pomocí přelomové technologie Lasercut Tech® . Tato technologie nám umožňuje odstranit přebytečné množství pěny přesně tam, kde je třeba. Můžeme se tak soustředit na funkčnost bez problémů s nepohodlnými zbytky pěny. Navíc tak zvětšujeme proudění vzduchu skrz vložku.

 

ELITE

ELITE

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyklistická vložka Elite využívá švýcarskou technologii ohebných karbonových vláken pro zvýšení odvodu vlhkosti a komfortu během dlouhých jízd. Karbonová vlákna nejblíže kůži efektivně odvádějí vlhkost, regulují teplotu a mají výborné antibakteriální vlastnosti bez jakýchkoliv chemických úprav. V porovnání se svým předchůdcem má nová vložka Elite o něco větší vybrání ve středové části k dosažení lepších anatomických charakteristik. Estetickým rozdílem je nová, zelená barva.

Vložka Elite se sestává ze tří top technologií a materiálu elastického ve všech směrech, který neustále kopíruje pohyby Vašeho těla. Tyto cyklistické vložky jsou bezešvé, anatomicky tvarované, antibakteriální a respektují rozdíly mezi anatomií ženy a muže. Jsou vyráběny z OekoTex® certifikovaných materiálů a pěn nejvyšší kvality. Vložka Elite je dostupná ve třech hustotách v závislosti na hmotnosti jezdce. XS/S je navržena pro cyklisty o hmotnosti mezi 55-75 kg. M/L pro jezdce do 95 kg a XL/XXL je kategorie 90 a více kg.

Technologie č. 1 Na začátku je vložka seskládána z několika vrstev pěny, bez jakékohokoliv pojiva. Mezi tyto vrstvy necháme proudit horký vzduch, tím se jednotlivé vrstvy v tenké vrstvě nataví a spojí do jedné. Tento proces umožňuje spojení pěn rozdílných hustot. Toto spojení je navíc prosté jakýchkoliv překážek v transportu vlhkosti.

Technologie č. 2 Druhá technologie je o vnitřní vrstvě pěny s vysokou hustotou (100kg). Jedná se o pěnu s uzavřenými vzduchovými bublinami, která si zachovává vysokou hustotu, poskytuje výbornou oporu a umožňuje lepší proudění vzduchu než jakákoliv jiná polyuretanová pěna.

Technologie č. 3 Třetí klíčovou vlastností této vložky je tzv. GEL Injection Anti-shock System. Ten tvoří tři samostatné gelové výstelky, které tlumí vibrace přenášené od kola. Gel je netoxický parafínový olej vstřikovaný více otvory pro ideální rozložení. Dvě tyto výstelky jsou umístěny pod sedacími kostmi a jedna ve středové oblasti. Tento systém konstrukce výstelek výrazně tlumí vibrace a tlak na tyto citlivé partie.

Technologie č. 4 Vložka Elite je dostupná ve třech velikostech s rozdílnými hustotami, což znamená, že každý jezdec nalezne tu svou. Jedná se o velikosti XS/S, M/L a XL/XXL.

Tloušťka pěny:

 • 10 mm - sedací část
 • 5 - 6 mm - střed
 • 3 mm - okraje

 

PERFORMANCE

PERFORMANCE

 

 

 

 

 

 

 

 

Nová verze této vložky je založena na předchozí, populární vložce Performance. Má stejně umístěné tlakové zóny, ale vylepšený systém tvarování, vyšší hustotu a Eva Anti-shock System pro tlumení vibrací. Navíc jsme zvýšili přesnost řezu technologie Lasercut Tech®, takže v kritických partiích je vložka komfortnější. Vložka Performance je třívrstvá, bezešvá, anatomicky tvarovaná, antibakteriální, vyrobená z materiálů a pěn nejvyšší kvality s Oeko-Tex® certifikátem.

První vrstva

První vrstva je vyrobena z potisknuté elastické textílie, skrz kterou můžeme vidět, co je vespod. Je to jakási mapa této technologie.

Druhá vrstva

Druhá vrstva je vyrobena ze speciální pěny s vysokou hustotou a výbornými parametry tlumení a prodyšnosti, které je dosaženo díky technologii uzavřených bublin vzduchu. Tato vrstva je řezána laserem pro co nejpřesnější tvar, čímž je dosaženo optimálního komfortu.

Třetí vrstva

EVA Anti-shock System tlumí jak velké rázy, tak i drobné vibrace v horizontálním a vertikálním směru. Tato vrstva je 3mm silná, perforovaná 2mm otvory pro zlepšení ventilace. EVA pěna je pokryta elastickou textílií, která snižuje tření a chrání Anti-shock System během používání a praní. Eva Anti-shock System je umístěn v sedací části vložky.

Tloušťka pěny:

 • 10 mm - sedací část
 • 6 - 8 mm - střed
 • 4 mm - okraje

Hustota pěny: 100 kg

 

ACTIVE

ACTIVE

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložka Active je navržena tak, aby seděla všem typům jezdců a tak, aby každou vyjížďku přetvořila v komfortní zážitek. Pro sezónu 2012 byla vložka vylepšena jak po anatomické stránce, tak také hydrofilní úpravou, která zvyšuje schopnost transportu vlhkosti díky technologii dutých vláken. Vložka Active je bezešvá, laserem řezaná, antibakteriální, anatomicky tvarovaná, vyrobená z materiálů a pěn nejvyšší kvality certifikovaných Oeko-Tex®. Vložka poskytuje ideální tlumení při jízdě na kole díky vhodně navržené sedací části a elastickým materiálům.

Tloušťka pěny:

 • 10 mm - sedací část
 • 4 mm - střed
 • 2,5 mm - okraje

Hustota pěny: 80 kg

 

COOL BIKE BOXER

COOL BIKE BOXER

 

 

 

 

 

 

 

 


Jedná se o vložku s 6 mm silnou středovou částí a 1,5 mm silnou vnější částí pro zvýšení komfortu. Bezešvá, antibakteriální, anatomicky tvarovaná vložka, která se pohybuje společně s Vaším tělem a je odolná vůči vodě, mořské vodě a kyselému potu.

Tloušťka pěny:

 • 6 mm - střed
 • 1,5 mm - okraje

Hustota pěny: 70 kg

Materiály

COLDBLACK®

COLDBLACK®

 

Technologie COLDBLACK® se uplatňuje u vybraných cyklistických kalhot CRAFT. Odráží sluneční paprsky, čímž významně snižuje absorpci tepelného infračerveného záření a posiluje tak ochrannou funkci oděvu proti škodlivému ultrafialovému záření. Kromě toho snížená absorpce záření má za následek menší pocení cyklisty, čímž mu tak vytváří podmínky pro dosažení optimálního výkonu.

CoolMax Extreme Hexachannel

CoolMax Extreme Hexachannel je speciální pletenina, pletená z šestikanálkového vlákna určená pro vrcholové sportovce. Vlákno tohoto profilu dokáže pojmout více vlhkosti a díky svému většímu povrchu ji dokáže i efektivněji odpařit a tím udržovat tělo v optimální teplotě. Kanálky na povrchu vlákna dokáží vlhkost díky tzv. "kapilárnímu efektu (vzlínání)" absorbovat, vlhkost vytvoří v kanálku vypouklý tvar (kapilární elevace) a výrazně tak eliminuje styčnou plochu vlhkosti s pokožkou. Pokožky se dotýká prakticky jen samotné vlákno a pletenina nestudí. Oproti tomu bavlna nasaje vodu do svého objemu a ta se potom dotýká těla po celou dobu. Podobně i klasické duté vlákno s kruhovým průřezem - zde není voda absorbována do objemu vlákna, ale drží se na povrchu, pocit studené tkaniny ale zůstává.

Jak funguje Coolmax Extreme Hexachannel si můžete prohlédnout zde:

 

 

Flex

Flex

 

Legendární a osvědčený Flex fleece, vyrobený z polyesteru, poskytuje vynikající izolaci a odvod vlhkosti. Je částečně větruodolný a mechanicky strečový. Gramáž: 200 g/m2.

Lightweight Flex

Lightweight Flex

 

Odlehčený, příjemný a elastický fleece se výborně přizpůsobuje pohybům těla ve všech směrech. Česaná vnitřní strana zvyšuje parametry odvodu vlhkosti, poskytuje potřebnou tepelnou izolaci a současně zajišťuje vysokou prodyšnost materiálu. Gramáž: 190 g/m2.

Shift

Shift

 

Jemně česaný fleece se strukturou vzduchových kanálků poskytuje optimální mikroklima. Díky kapilárnímu jevu zajišťuje skvělý transport vlhkosti. Gramáž: 190 g/m2.

Thermolite

Thermolite

 

Thermolite je syntetické duté vlákno vyráběné společností Advansa. Vyznačuje se nízkou hmotností, vysokou životností a výbornými izolačními účinky. Thermolite byl vyvinut firmou DuPont a jako inspirace tehdy sloužila srst ledního medvěda, jejíž chlupy jsou vlastně také dutá vlákna obsahující tisíce uzavřených dutin se vzduchem. Thermolite má ve srovnání s bavlnou o 50% vyšší schopnost odpařit vlhkost, oblečení z vláken Thermolite tak schne podstatně rychleji.

Thermo°Cool

Thermo°CoolTM je název pro funkční syntetické vlákno vyvinuté firmou Advansa. Jedná se o směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem. Duté vlákno má schopnost izolovat a udržovat teplotu, zatímco kanálkové vlákno dokáže rychle nasát vlhkost a účinně ji odpařit. Tato kombinace vláken umožňuje oblečení dosáhnout tepelného komfortu při aktivitách jak s nízkou tak i vysokou intenzitou pohybu.

Vysoká aktivita: ochlazování odpařením vlhkosti


Při sportovní aktivitě s vysokou intenzitou jako je běh, cyklistika, běžky je důležité maximální odpařování vlhkosti. Pokud materiál vlhkost zadržuje, při přestávkách nás potom bude studit. Thermo°CoolTM dosahuje rychlejšího odpaření vlhkosti než ostatní směsi vláken. Kanálkové vlákno je navrženo tak, aby mělo maximální povrch pro maximální odpařování vlhkosti, kanálky také fungují jako kapiláry a velmi rychle tak transportují vlhkost podél celého vlákna a tím odpařování ještě urychlují.

Nízká aktivita: udržování teploty


Pokud provozujeme sport s nízkou aktivitou (turistika) nebo děláme delší přestávky (běžky), je důležité, aby si oblečení uchovávalo teplotu a nenechalo sportovce "vychladnout". Duté vlákno funguje jako výborná tepelná izolace, vzduchová dutina udržuje teplotu a zabraňuje tak chládnutí při přestávce. Stále si ale zachovává schopnost odvodu přebytečného tepla v případě teplého počasí.

 

Thermo°Cool

 

Dle provedených testů má Thermo°CoolTM o 48% lepší schopnost nasáknout a transportovat vlhkost než běžně používaná syntetická vlákna (PES, PA, PP) a o 53% lepší schopnost vlhkost odpařit.

Detailní informace: vlákno Thermo°CoolTM

VentAir

Systém materiálů VentAirTM representuje poslední generaci vyspělých tkanin, nabízí výbornou odolnost proti větru a vodě v kombinaci s prodyšností a transportem vlhkosti. Skládá se ze tří druhů látek (VentAir, VentAir Wind a VentAir Pro), každá s jinými vlastnostmi pro jiné použití.

VentAir® je tkanina, která poskytuje výbornou ochranu proti děšti, odvětrání a pohodlí pro širokou škálu sportů. Je to volba všech zapálených atletů.

Vodní sloupec: > 8000 mmProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

VentAir® Pro poskytuje maximální ochranu proti dešti, odvětrání a komfort za všech rozmarů počasí. Nejlepší volba pro ty nejtvrdší výzvy.

Vodní sloupec: > 15000 mmProdyšnost: > 15000 g/m2/24 hod.

VentAir® Wind je materiál, který Vám zajistí výbornou ochranu a odvětrání za větrného počasí.

Odolnost vůči větru: < 35 mm/sProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

Testovací metody odpovídají normám JIS L1099 B1 (prodyšnost), JIS L1092 B (vodní sloupec), ISO 9237 (odolnost vůči větru).

Windstopper®

Windstopper® je materiál, který Vám umožní dostat ze sebe to nejlepší. Poskytuje ochranu proti větru, tepelnou izolaci a maximální prodyšnost při různých aktivitách a za různého počasí. Můžete se soustředit na svůj sport bez obav z prochladnutí, propocení nebo přehřátí organismu.

Dokonalá ochrana proti větru


Windstopper® je dokonale větruvzdorný materiál, chrání proti ztrátě tělesného tepla. Tělo tedy může soustředit veškerou energii na samotný výkon a neztrácí ji při svém zahřívání. Můžete tak zůstat venku při své oblíbené aktivitě déle i za chladného a větrného počasí.

Maximální ventilace


Odpařování potu je pro tělo nejpřirozenější způsob regulace teploty, nevyžaduje energii navíc. Membrána Windstopper® umožňuje rychlé odpařování potu skrz miliardy mikropórů i při vysoké zátěži a podílí se tak na udržování komfortních tepelných podmínek.

ZÁKAZNICKÁ LINKA:

+420 723 507 342

Doprava při nákupu nad 2000 Kč je zdarma (platba na účet).

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení