Panel uživatele

Materiály - GEPARD BOOTS

Informace pro spotřebitele

Vážený zákazníku,
naším cílem je především Vaše plná spokojenost s nakoupeným zbožím, proto si Vás dovolujeme upozornit na některé zásady a doporučení ke správnému používání a ošetřování Vámi zakoupené obuvi.

 1. Novou obuv noste zpočátku jen kratší dobu, aby se přizpůsobila tvaru Vašich nohou.
 2. Společenskou obuv používejte jen pro slavnostní příležitosti, sportovní obuv patří na hřiště, rekreační obuv na chvíle oddechu a dovolenou ap.
 3. Pro zdraví nohou prospívá každodenní výměna ponožek a patřičná hygiena.
 4. Doporučujeme rovněž zakoupení vkládacích vložek do obuvi, které je možné vyměnit a tímto způsobem prodloužit životnost Vaší obuvi.
 5. Obuv pravidelně ošetřujte, čímž rovněž prodloužíte její životnost.
 6. Již při nákupu obuvi se poraďte s prodejcem o vhodném prostředku k ošetřování obuvi (impregnačním prostředku, krému apod.).

Několik společných rad ke správnému používání a ošetřování obuvi

 1. Obuv často střídejte, zejména v deštivém počasí.
 2. Promočenou obuv nikdy prudce nesušte u zdroje tepla! Při teplotě nad 50 °C dochází k poškození obuvi.
 3. Při obouvání obuvi uzavřených střihů používejte obouvací lžíce, čímž zabráníte prolamování materiálu v patní části obuvi.
 4. Nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň.
 5. Nezapomínejte na pravidelné ošetřování vhodnými čisticími prostředky a údržbu a především při opotřebení podešví a patníků vlastním nošením nechte ihned opravit u specializovaného opraváře

Jak správně ošetřovat jednotlivé druhy obuvi.

kuze

 

Usňová obuv s hladkým lícem


po vyzutí obuv očistěte od bláta a prachu suchým nebo mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění nečistot naneste na svršek tenkou vrstvu barevného nebo bezbarvého krému a obuv vyleštěte, v případě mechanického odření lícové strany si obuv po poradě s prodejcem přestříkejte krycí barvou ve spreji v příslušném odstínu.

kuze

 

Usňová obuv z vlasových materiálů


po vyzutí zbavte obuv bláta a prachu kartáčem. Na očištěnou obuv naneste semišové barvivo příslušného odstínu. Po zaschnutí barviva obuv ošetříme lehkým překartáčováním.

plast

 

Obuv z poromerických a plastových materiálů


poromerická a plastová obuv má tu výhodu, že i při delším používání si udržuje svůj vzhled a dobře se čistí. Po vyzutí obuvi k odstranění nečistot postačí omytí vlažnou vodou a přeleštění hadříkem

textil

 

Obuv z textilních materiálu


ošetřuje se pouze za sucha kartáčováním a stejně jako u ostatních typů obuvi používejte prodejnou doporučené prostředky určené k čištění a údržbě textilu. Vyvarujte se nadměrného promáčení a obuv v žádném případě klasicky neperte.

plast

 

Obuv pryžová


obuv se dobře čistí vlažnou vodou, proto při čištění nepoužívejte rozpouštědla ani pohonné hmoty. Pro zvýšení životnosti je možno pryžové části obuvi ošetřit silikonovou emulzí.

Označování materiálů na jednotlivých částech obuvi.

bota

 

vrch


který tvoří vnější část svršku obuvi.

bota

 

podšívka a stélka


které tvoří vnitřek obuvi.

bota

 

podešev


která tvoří spodní část obuvi a je při nošení vystavena oděru.

kuze

 

useň

 

plast

 

pryž, plasty, poromerické materiály

 

textil

 

textilní materiály

 

 

ZÁKAZNICKÁ LINKA:

+420 723 507 342

Doprava při nákupu nad 2000 Kč je zdarma (platba na účet).

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení